Tisztelt Szülők! Leendő első osztályosaink!

Szeretettel köszöntöm Önöket és a leendő első osztályos gyermekeiket, akik az idei évben döntenek az iskolaválasztásról, ami minden család életében fontos esemény.
Ahhoz, hogy Önök nyugodt szívvel tudjanak iskolát választani gyermeküknek, szeretnénk megmutatni, hogy milyen a mi iskolánk! Kövessék figyelemmel iskolánk honlapját, melyen az Iskolanyitogató fül alatt megtalálják a legfrissebb információkat.
Folyamatosan töltjük fel a bemutatkozó tájékoztatóinkat.
Remélem iskolánk elnyeri tetszésüket.
Alapelvünk: A gyermekek környezetében legyen ott a sok lehetőség, melyből irányultságuk szerint választhatnak és ez örömet okoz számukra.
Azt gondolom ez az általános iskolai oktatás-nevelés feladata.
A jövő iskolája nem egy hely, ahová tartunk, azt mi hozzuk létre.
Horváthné Gacsályi Marianna
főigazgató
Iskolába hívogató
Gergely-járás
Gergely naphoz kapcsolódó legismertebb népszokás a Gergely-járás. Ezen a napon a gyerekek vidám jelmezes felvonulással, köszöntők éneklésével és dramatikus játékokkal emlékeznek Gergely pápára, az iskolák patrónusára, bemutatják az iskolai életet, az új tanulókat iskolába hívogatják, ajándékot készítenek nekik.
Ideje: 2025 . március 12. szerda 11:00
Helye: Iskola Tornacsarnok
Iskolánk profilja

Bemutatkozó prospektusunk
Ilyen a mi iskolánk
HAMI- Képzőművészeti tanszak- Grafika és festészet alapjai- tanítványaink munkái
Leendő elsős tanítóink
Székelyné Füleki Beáta
tanító, gyógypedagógus, alsós munkaközösség vezető
A Sárospataki Tanítóképző Főiskolán diplomáztam 1994-ben tanítói szakon. A módszertani megújulás igénye az elmúlt három évtized alatt folyamatosan jelen volt életemben. 2004-ben elvégeztem a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Tanárképző Főiskola, tanulásban akadályozottak pedagógiai szakját. 2006-ban szakvizsgáztam, közoktatási vezető szakképzettséget, 2012-ben az egri Eszterházy Károly Egyetemen család és gyermekvédő mester tanári diplomát szereztem.
Szerencsésnek érzem magam, mert változatos, az iskolai élet szinte minden területére kiterjedő pályát tudhatok magam mögött. Az eltelt évek alatt osztályfőnökként, tanítóként, gyógypedagógusként és 10 éven át iskolaigazgatóként is tevékenykedtem.
Határozott, következetes tanító néni vagyok, szeretem a közvetlen, családias, vidám tanórákat, mindezt úgy, hogy ne menjen a munka rovására. Meggyőződésem, hogy a jó osztályközösség, a kialakított szokásrend megalapozza a közös munkát. A szakmai felkészültség mellett kedvességre, türelemre, szeretetre van szükség, és kinyílik a gyermek érdeklődése, tudásvágya, fantáziája. Sokat dolgoztatom a gyerekeket párban és csoportban, mert úgy tapasztalom, hogy ez a munkaforma rendkívül hatékony. Odafigyelek arra, hogy a gyerekek saját tempójukban fejlődhessenek, a lemaradókat fejlesztő foglalkozásokon segítem, a tehetségeseket versenyekre készítem fel, és osztozom velük a siker okozta örömökben. Munkámban kiemelt szerepet kap az olvasóvá nevelés. Nagy öröm számomra, ha a gondjaimra bízott gyerekek szeretnek olvasni. Úgy gondolom, hogy a sikeres élet egyik feltétele az, hogy biztos alapokról induljon az ember, s ezeket az alapokat bizony jórészt itt, az alsó tagozaton szerzik meg. Az oktatás mellett nagy hangsúlyt fektetek a nevelésre is. Mai világunkban különösen fontosak a korlátok, szabályok, melyek a gyerekek számára biztonságot nyújtó kapaszkodók is egyben.
Mindezekhez persze szükség van a szülők támogató hozzáállására, hogy együtt, a gyermekek fejlődéséért eredményesen dolgozhassunk.
Több mint három éve vagyok iskolánk nevelője és hálás vagyok, hogy az utam ide vezetett. Egymást elfogadó, segítő és együtt munkálkodó közösségben tehetem azt, amit hosszú éveken át tanultam, s tanulok folyamatosan, mert a tanítványaim mellett magam is formálódom. Nagyon szeretem a hivatásom, elmondhatom, hogy lelkesedésem, lendületem, kitartásom, a gyerekek iránti szeretetem és tiszteletem nem változott, ezért hiszek abban, hogy nem véletlenül vagyok itt, s hogy van még feladatom.
Ami változatlan bennem, az a vezérgondolat, amit munkám során szem előtt tartok:
„Szeretet nélkül nincs bizalom, bizalom nélkül nincs nevelés.”
(Bosco Szent János)
Farkasné Bíró Klára
tanító, gyógypedagógus

Pethőné Ötvös Edina
tanító

Az általános iskola első osztályába lépve én már tudtam, mi leszek, ha megnövök. Természetesen óvó néni. Ezt az elhatározásomat pár hét után felváltotta a bizonytalanság.
Lehet, hogy mégis inkább tanító néni leszek? Ez a dilemma egészen felnőtt koromig elkísért. Abban biztos voltam, hogy pedagógus pályára lépek, elhatározásom megingathatatlan volt.
Elvégeztem tehát az óvó- és tanítóképző főiskolát is. 1993-ban kezdtem meg pedagógiai munkámat, a Mányi Napköziotthonos Óvodában. Az óvodában eltöltött évek során a tanítói munkámhoz is nagyon hasznos tapasztalatokat szereztem. Az első osztályosok beszoktatása sosem okoz gondot, sőt talán ezt szeretem legjobban. 2000 augusztusában egy állásajánlattal kerestek meg a Bicskei Csokonai Vitéz Mihály Általános Iskolából. Újra választás elé kerültem. Nehéz volt a döntés, de végül az iskola mellett döntöttem.
Az iskolaotthonos rendszerben a matematika tantárgycsoportot kaptam, s a mai napig ezt folytatom tovább. Nagyon fontosnak érzem a matematika játékos, könnyed, tapasztalatokra építő tanítását. A játéknak óriási személyiségfejlesztő hatása van, motivál, sikerélményhez juttat, ezért igyekszem minden órába valamilyen matematikai játékot becsempészni. Sok könyvből, folyóiratból gyűjtöttem ki a jobbnál jobb játékleírásokat, amelyekből a mai napig szemezgetek. Nagy hangsúlyt fektetek a gyermekek egyéni fejlesztésére, differenciált feladatokkal segítem tanulásukat. Jó érzés megtapasztalni, hogy a kezdő lépésektől milyen tudásra tesznek szert a tanulók 4. osztály végére. Rendszeresen készülünk tanítványaimmal a matematikaversenyekre is.
Mindig nagy érdeklődéssel fordultam a különböző kézműves technikák felé, ezért elvégeztem a Hagyományok Házában, a Népi játszóházvezetői tanfolyamot. 9 évig vezettem népi kézműves szakkört, ahol főként természetes anyagokkal dolgoztunk, s a hagyományos kézműves technikákkal ismertettem meg a gyerekeket. Örömmel és nagy büszkeséggel vitték haza az elkészült gyékénylovat, csuhébabát, vesszőkarikát, rongybabát, nemezlabdát, agyagedényt. Technika órák keretében ma is örömmel nyúlok a népi mesterségek fortélyaihoz.
A természet megszerettetését, környezettudatos életvitelre nevelést nagyon fontosnak tartom. Az erdei iskolák erre nagyon jó lehetőséget biztosítanak, ezért minden osztályomnál törekedtem arra, hogy a négy év alatt legalább egyszer egy erdei iskolába eljussunk. Többször szerveztem már a gyerekeknek táborozást Zánkán, Csákányospusztán és Szúnyogpusztán.
Nagyon jó érzés lenne, ha tanítványaim, évek múlva is, szeretettel és pozitív emlékekkel gondolnának vissza az első iskolás éveikre. Célom, hogy olyan osztályközösségeket neveljek, amelyekben a gyerekek jól érzik magukat, felszabadultan, szorongások nélkül tanulhatnak, számíthatnak egymásra, toleránsak egymással.
2022-ben kerültem a herceghalmi iskolába. Jelenleg matematikát, rajzot, technikát, testnevelést, környezetismeretet és ének-zenét tanítok.
Minden, ami a beiratkozáshoz szükséges
Bemutatkoznak hitoktatóink
Iskolánk az idei tanévben is lehetőséget biztosít az Országgyűlés által elismert magyarországi egyházak, vallásfelekezetek és vallási közösségek bemutatkozására. A 2024-2025 tanévben iskolai hit- és erkölcstan oktatás megszervezéséről a mellékletek nyújtanak tájékoztatást, betekintést.