Iskolánk Büszkesége Díj

Azok a diákok részesülnek a díjban, akik 8 éven keresztül kitűnő tanulmányi eredményt értek el. A díjat a ballagási ünnepségen adjuk át. A díjazott emlékplakettel gazdagodik, felkerül iskolánk büszkeségfalára. Herceghalom Gyermekeiért Alapítvány 50.000 Ft-os pénzjutalomban részesíti, továbbá átveheti az Önkormányzat jutalmát, elismerését is.

2022: Lányi Lili, Bőke Lilien, Büki Boglárka, Baraksó Anna

2021: Kallós Balázs, Tóvári Kincső, Csóka Blanka, Szőcs Ditta, Révész Bulcsú

2020: Kupi Kinga, Fernandez-Cserkuti Perla, Frankó Olivér, Somogyi Benedek

2019: Nagy Gréta, Garamvölgyi Máté, Végh Levente, Horváth Réka, Kristóf Mátyás

2018: Szentes-János Mihály, Petőfi Bori, Veres Máté

2017: Kupi Benedek, Beck Ádám, Stoll Barnabás, Nagy Kristóf

2016: Enyedi Petra, Górecka Liliana

2014: Tessenyi Zsuzsanna, Szabó Martin

2013: Hercegh Adél, Vass Dániel

2011: Görömbei Blanka, Enyedi Kinga

2010: Miklós Réka

2009: Vitovszki Alex

2008: Miklós Gergő

2007: Farkas Tamás

2005: Balogh Zsófia

2004: Kovács Eszter

Herceghalmi Champion Díj

A díjat a kiemelkedő sportsikereket elért tanulóink kapják. Olyan sportolók, akik kiemelkedő országos, nemzetközi sikereket értek el. A díjazott Champion kupát és a Herceghalom Gyermekeiért Közhasznú Alapítványtól, valamint Herceghalom Önkormányzatától pénzjutalomban részesül. Tanévzáró ünnepség keretében kerül átadásra. Díj alapítása 2021, de az előző időkben kitüntetett, sikeres diákjaink is felkerülnek a büszkeségtáblánkra.

2021 : Révész Bulcsú (snooker), Hajdu Ádám (off-road), Tóvári Kincső (kempo), Bárányos Márton (néptánc)

2020: Hajdú Eszter (fittnes), Frankó Olivér (kempo)

2016: Orbán Rebeka (kempo), Széchenyi Ágnes (fittnes)

2015: Szabó Flóra (fitness)

Lányi István díj

A díjat Lányi István , Herceghalom Filia, alapította, melyet tanév végén a történelem iránt érdeklődő, kiemelkedő eredményeket elért tanuló kapja. Az alapító halála után felesége és iskolánkban tanító menye adja át évzáró ünnepségünkön.

Lányi István Herceghalom közösségéért hosszú ideig, kiemelkedően tevékenykedett. :

– A Millecentenáriumi emlékmű építésének gondolatát Lányi István 1995-ben, a falugyűlésen vetette fel.
Az emlékművet a Millecentenáriumi emlékparkban az államalapítás tiszteletére és 1100. évfordulójára emelték 1996-ban. A két kősziklából álló alkotáson Magyarország és Herceghalom rézből készült címerei, a 896-os és 1996-os évszámok, valamint a “Hazádnak rendületlenül” feliratok láthatók.

– “Adjuk gyermekeink kezébe a Könyvek Könyvét, a Szentírást” – Lányi István kezdeményezésére 2008 (a Biblia éve) óta minden évben a tanévnyitó ünnepségen a 4. osztályosok ajándékba kapják a Bibliát.

– Történelem verseny indítása a nevéhez fűződik: I. világháború 100. évfordulójára rendeztünk 2015-ben

– Testvériskolai megállapodás kötése a Kárpátaljai Szőlősgyula település iskolájával, gyűjtés szervezése a kárpátaljai diákoknak: tanév elejére: tanszerek, Minden diáknak tele iskolatáskát!- felhívás. Tábor szervezése a gyulai iskolásoknak.

2018- Veres Máté

2019- Végh Levente