Megdöbbenve és mély fájdalommal vettük tudomásul, hogy 2021. március 12-én Makay István tragikus hirtelenséggel elhunyt. Makay István Herceghalom Önkormányzatának alpolgármestere, képviselője, a Humán és Környezetvédelmi Bizottság elnöke, a Fidesz Herceghalomi Szervezetének elnöke volt. Munkásságával hozzájárult Herceghalom település fejlődéséhez. Rendszeres résztvevője volt iskolánk rendezvényeinek, emlékműsorainak. Képviselőként, a Humán Bizottság elnökeként előtérbe helyezte a diákság helyzetét, a gyermekek, a pedagógusok sorsát. Támogatta iskolánk fejlesztéseit, programjait. A határon túli magyarság támogatását szívügyének tekintette. Nevéhez fűződik a Kárpátaljai Szőlősgyula településsel kötött testvértelepülési szerződés, melynek kapcsán a Gyulai Iskolával kötött testvériskolai megállapodás kezdeményezője volt. Szoros, személyes kapcsolatot ápolt a Gyulai polgármesterrel, település intézményvezetőivel. Támogatta a helyi óvodát, iskolát, közreműködésével évente táboroztak a kárpátaljai diákok Herceghalom településén. Adománygyűjtő akciót szervezett minden év Karácsonya előtt a kárpátaljai magyar diákok támogatására. Munkásságával, humanitárius tevékenységével, emberségével, kiemelkedett embertársai közül. Tiszteletben álló személyiségét, gondoskodó, odafigyelő jellemével, baráti kedvességével, gesztusaival, szeretet sugárzó tekintetével, emberi hozzáállásával érte el.

Emléke itt marad iskolánk falai között. Herceghalom lakói, iskolánk tantestülete, tanulóink, mindig szeretettel fognak rá emlékezni.

Kedves Ria, Patrícia, Dominik és a család valamennyi tagja!

Fogadják őszinte részvétünket pedagógusaink, iskolánk dolgozói,
valamennyi diákunk nevében.

„Nem múlnak el ők, kik szívünkben élnek. Hiába szállnak árnyak,
álmok, évek.”

Kedves István! Nyugodj békében!

Makay Istvánra emlékezünk