XVIII. „Zsámbéki-medence kis matematikusa” versenykiírása

Idén 18. alkalommal rendezzük meg a „Zsámbéki – medence kis matematikusa” térségi versenyt, melyre olyan gyerekek jelentkezését várjuk, akik szeretik a játékos fejtörőket, szórakoztató, szokványostól eltérő matematikai feladatokat. Az elmúlt évben közel 230 tanuló nevezett aversenyre, akik közül 45-en jutottak be a döntőbe.

Verseny célja: a matematika népszerűsítése a Zsámbéki-medencében. Az összeállított feladatsorokkal elsősorban a tanulók logikus gondolkodását kívánjuk mérni. Lehetőséget szeretnénk biztosítani arra, hogy az iskolák 4-8. osztályos tanulói összemérhessék matematikai tudásukat.

Nevezési korosztályok:

• 4. osztály
  • 5 – 6. osztály
  • 7 – 8. osztály

A nevezéseket a mellékelt jelentkezési lapon kérjük beküldeni iskolánk címére postai úton vagy e-mail-ben.

Nevezési határidő: 2021. október 11.

Nevezési díj: korosztályonként 2.000 Ft (független a tanulók számától). A nevezések lezárását követően a fizetendő nevezési díjakról számlát küldünk.

Kérjük a nevezési díjat a Herceghalom Gyermekeiért Közhasznú Alapítvány 11742173-20011868 számlaszámára utalni /a közleményben kérjük feltüntetni az iskola nevét és az osztályát/.

A verseny fordulói: a verseny két levelező fordulóból áll, melynek legeredményesebb résztvevőit behívjuk a döntőbe.

A 1. forduló feladatlapját 2021. október 20-ig, a 2. forduló feladatlapját november 17-ig küldjük meg az iskoláknak.

A beküldési határidők a feladatlapokon találhatók.

A verseny értékelése: a visszaküldött feladatlapok kijavítását követően az elért pontokról a második forduló után tájékoztatjuk a résztvevőket, valamint kihirdetjük a döntő résztvevőit.

A döntő időpontja: 2022. március 19. 900 óra

A döntő helyszíne: Herceghalmi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

A döntő díjazása: osztályonként:

– az első helyezett „Zsámbéki-medence kis matematikusa 2022” kupát vihet haza

– az első három helyezett oklevél és tárgyjutalomban részesül

– minden résztvevő emléklapot kap

– a legjobban szereplő tanulók felkészítő tanárait oklevélben, tárgyjutalomban részesítjük.

Herceghalom, 2021. október 4.

Mindenkinek eredményes versenyzést kívánnak:

a verseny szervezői

I. forduló feladatlapjai